Корзина
+38 096 645-30-31
+380966453031
+380665268442
+380669935664
УкраинаЗапорожская областьОріхіввул. Лесі Українки, 9 в
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
Завод "Ореховские Машины"

Фахівці занепокоєні різким зниженням родючості земель

Фахівці занепокоєні різким зниженням родючості земель

Вітчизняні екологи та науковці б'ють на сполох. Через низький вміст гумусу, високу кислотність і нестачу поживних речовин Україна втрачає свої родючі землі.

За словами фахівців, родючість чорноземів знижується і вже доcягла критичного рівня. Причина — нищівне до них ставлення та нераціональне використання добрив.

Ґрунт втрачає свою родючість катастрофічно швидкими темпами і буквально на очах, говорять науковці. В університеті біоресурсів та природокористування пояснюють, що врожайність залежить не від кількості добрив, а від раціонального їх розподілу. Тоді як українську землю з року в рік буквально нищать.

Фахівці звертають увагу на вапнування, котре майже ніхто не робить, бо фермери у гонитві за врожаєм виснажують ґрунт до останнього.

Невтішні й висновки екологів, котрі говорять про розораність, добрива без контролю, нехтування сівозміною, масове знищення лісосмуг.

«Степові області розорені під 80-97%. За науковими розрахунками, у нас має бути менше 40-60. Соняшник дуже виснажує ґрунт, обробляється глибоко, підсилюються процеси ерозії та ґрунт вимивається. Вміст гумусу: нормальним для нього є вміст 800 міліграм, зараз у нас у ґрунтах буває така ситуація, що гумусу 2-3. Це фактично чорні піски, які дуже неродючі», — кажуть експерти.

Вони наголошують, що поле не можна удобрювати суцільним шаром, необхідно щороку для окремих ділянок рахувати окремі норми. На це наважуються лише 5% фермерів, натомість мають кращій грунт та врожаї.

Зі своєї сторони аграрії скаржаться на високі ціну мінеральних добрив та їх дефіцит на ринку. За словами Дениса з Рівненщини, цьогоріч на свої поля він недовніс добрив на 250 га площ.

«Добрива подорожчали на 40%, а ще на них був дефіцит. Найбільш критичні фази, коли ми мусили вносити ці добрива, їх на ринку не було. Перш за все, ми втратили частину врожаю, однозначно. Потенціал був згублений», — каже він.

За таких умов чоловік прогнозує втрату 20% врожаю. Загалом цього року кожен третій гектар землі не отримав добрив, бо у фермерів бракує коштів.

«Дехто був змушений скоротити обсяги міндобрив і, звісно, це відобразиться на врожайності. Дехто був змушений переглянути структуру посівів, розуміючи, що не зможе витягнути культуру на тому, що є», — пояснює рівненський аграрій.

Тим часом пан Анатолій — учений і за сумісництвом фермер. Він не зменшував кількості добрив для поля, натомість зробив хімічні аналізи, відтак і розподілив добрива.

«Ми знали результати аналізів цього поля і розробили систему. Ми корегуємо її щорічно. Тож полем і врожаєм цьогоріч задоволений», — ділиться аграрій.

Екологи ж додають, що свідомо і з турботою ставитися до полів має кожен, а не лише одиниці. Бо у ґрунтах вже триває незворотний процес, і якщо нічого не вдіяти, земля скоро втратить свої ресурси. Тим часом чиновники в Мінагрополітики спокійні та великої втрати врожаю наступного року не прогнозують. Вони впевнені, що добре вродити землі допоможе погода.

По матеріалоам сайта https://superagronom.com

Другие статьи
Контакты
+380966453031
Андрей
+380665268442
Андрей
+380669935664
Юрий, отдел удобрений
+380968142372
Юрий, отдел удобрений
+380508337970
Дмитрий
УкраинаЗапорожская областьОріхіввул. Лесі Українки, 9 в
ТМ "Оріхівські Машини"